Železo

Nezpůsobuje zácpu.

Železo ve formě potravinového doplňku je vhodné užívat při následujících potížích:

Anémie (chudokrevnost) a nedostatek železa – Užívat 100 mg denně po dobu až jednoho roku pod dohledem lékaře. Užívání železa je prevencí a léčbou chudokrevnosti. Zeptejte se svého lékaře, zda je to pro vás vhodné.  Nedostatek železa, vitamínu B12 a kyseliny listové jsou nejčastější příčiny chudokrevnosti.

Deprese a nedostatek železa – Nedostatek železa může zhoršovat příznaky deprese. Požádejte svého lékaře, aby zjistil, zda netrpíte nedostatkem.

Menorrhagie(mimořádně silné menstruační krvácení) a nedostatek železa – Pokud je zjištěn nedostatek železa v krvi užívejte100-200 mg železa denně pod dohledem lékaře.

Atletická výkonnost a nedostatek železa – Železo je součástí hemoglobinu, který přivádí kyslík ke svalům. Pokud organismus trpí nedostatkem železa, může jeho užívání zlepšit atletickou výkonnost. Užívejte pod dohledem kvalifikovaného lékaře.

Poruchy pozornosti, hyperaktivita a nedostatek železa –  V jedné studii byla prokázána významně nižší hladina železa u dětí trpících poruchami pozornosti a hyperaktivitou než u ostatních dětí. Pokud je lékařem stanoven deficit železa, užívání potravinového doplňku může zlepšit chování dítěte.

Kojení a nedostatek železa – Při anémii matky či jejím nedostatku železa, může i dítě trpět jeho nedostatkem. Konzultujte kvalifikovaného lékaře.

Afty a nedostatek železa – Zeptejte se svého lékaře, zda vaše potíže s opakujícími se bolestivými vředy v ústech nemohou souviset s nedostatkem železa v organismu.

Střevní onemocnění a nedostatek železa – Malabsorpce živin při střevních onemocnění může vést k nedostatku mnoha vitamínů, minerálů a živin. Informujte se u svého lékaře o užitečnosti užívat železo.

Šeroslepost a nedostatek železa – Jestliže pacient trpí nedostatkem železa a riboflavinu (vitamínu B2), pak užívání těchto živin, může zvýšit užitek vitamínu A. Užívejte30 mg železa a 6 mg riboflavinu denně.

Před- a pooperační stavy – Předoperační podávání železa v jedné studii snižovalo potřebu pooperačních transfuzí.

Těhotenství a podpora po porodu – Požadavky na železo se zvyšují během těhotenství. Vznik deficitu železa v těhotenství je běžný. Dodávání železa může zabránit vzniku nedostatku železa.

Syndrom neklidných nohou a nedostatek železa – Pokud lékař prokáže, že nedostatek železa je příčinou vašeho syndromu neklidných nohou, pak užívání železa může snížit výskyt potíží.

Složení:

Složení jedné kapsle:
Železo (jako bisglycinát) 20 mg (tj. 143%DDD)+
Plnidlo mikrokrystalická celulóza
Hydroxypropylmetylcelulóza (vegetariánské kapsle)
protispékavá látka stearát hořečnatý E470b z rostliných zdrojů
+ doporučená denní dávka

 

 

Dávkování:
1x kapsle 1x denně při jídle nebo podle rady lékaře.
Bez: cukru, škrobu, soli, sóji, kukuřice, pšenice, lepku, kvasnic, mléčných součástí, umělých barviv a konzervantů.
Vhodné pro: vegetariány, vegany, výrobek je kosher (certifikát:K-1250).
Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.

 

Balení:

90 kapslí

Koupit na 001shop.cz